Ceník

Bowling 222,-Kč / hod

Kulečník 60,- Kč / hod

rezervace

Rezervujte si termín na bowling

Rezervovat

Provozní řád bowlingu

 1. Na rezervované dráhy je nutno se dostavit 10 minut před započetím rezervace. Při nedodržení této podmínky může být dráha pronajata jinému zákazníkovi.
 2. Zájemci o pronájem drah jsou povinni se před vstupem na dráhu zaregistrovat u obsluhy drah.
 3. Vstup na dráhy je povolen pouze v obuvi určené pro bowling. Hráči, kteří nevlastní bowlingovou obuv si ji mohou bezplatně zapůjčit při registraci. Používání zapůjčené obuvi bez ponožek je z hygienických důvodů zakázáno.
 4. Vstup do prostoru drah za faulovou čáru je zakázán.
 5. Odchod mimo prostory herny v zapůjčené obuvi je zakázán.
 6. Svévolná manipulace s příslušenstvím drah a zařízením herny je zakázána. Při jakékoliv závadě na dráze či ostatním zařízení herny upozorněte obsluhu herny.
 7. Vstup hráčů do prostor určeným pouze pro personál je zakázán.
 8. Při hře se prosím chovejte ohleduplně, nehrajete sami.
 9. Zařízení herny neničte a používejte dle pravidel bowlingu.
 10. Ukončení hry oznamte obsluze, na základě odehraného času Vám bude vystaven účet. Drobné provozní závady, které způsobí přerušení hry na krátkou dobu nemohou být odečteny z placeného času.
 11. Před odchodem odevzdejte zapůjčenou obuv.
 12. Za poškození soukromých bowlingových koulí nenese herna odpovědnost.
 13. Při opakovaném porušování tohoto provozního řádu může být hráč vykázán z prostoru herny.

Škola bowlingu

Škola bowlingu: nemiřte na kuželky, ale na šipky. A dohazujte křížem

Možná jste až doteď nevěděli, jak využít šipky, které jsou na začátku každé bowlingové dráhy. Mají velmi důležitou úlohu: podle nich při hře míříte. Vzdálenost mezi jednotlivými šipkami je pět parket. Pravák šipky počítá vždy zprava, levák zleva.

 

IDEÁLNÍ HOD. Pokud hrajete rovinový bowling, měla by koule trefovat kuželky v místě, kam vede šipka (pokud hrajete levou rukou, tak z druhé strany). V tomto případě máte největší naději na strike, tedy shození všech kuželek jedním hodem. Může se vám zdát, že počítání podle parket je příliš složité, ale má to smysl: při sportovním bowlingu míříme třeba na dvanáctou parketu. Ale to není případ amatérů. Vám bude stačit mířit na šipky. Na to pozor, nikdy nemíříme na kuželky. Není to jen v tom, na jakou šipku míříte, ale i odkud vycházíte. Pokud se vám hod povede, zapamatujte si, kde přesně jste stáli (podle teček na zemi) a kudy jela koule na šipkách. K tomu se samozřejmě snažte dělat kroky stále stejným směrem a co nejpodobněji každý hod. Pro rovináře obecně platí: nasměrujte rameno nad prostřední puntík a miřte mezi třetí a prostřední šipku na dráze.

V ideálním případě byste se měli trefovat „do kapsy“ mezi kuželky číslo 1 a 3  To je ideální hod, zvláště pro sportovní bowling. Pro amatérský bowling a obzvlášť pro začátečníky, bude stačit mířit poblíž střední kuželky.

Je pravda, že pokud trefíte přesně střední kuželku číslo 1, hrozí, že vám zůstanou parohy. Ale půjde-li koule mírně vlevo či vpravo, pravděpodobnost striku zvětšujete.

Šipky využívejte i při dohozech.

Opakuji: nemiřte na kuželku, ta je daleko. To způsobuje chybu. Zkuste si vždy představit pomyslnou čáru od kuželky, kterou chcete trefit ke svému ramenu. Soustřeďte se na místo na šipkách, kde tato pomyslná čára prochází.

Dohozy provádějte křížem. Pokud vám zbude jen jedna krajní kuželka, neházejte rovně podél žlabu. Sebemenší chybička znamená, že koule do žlabu zajede.

U dětí je důležité, aby je hra bavila, a pokud jim stále koule padá do žlabu, přestane je to brzy bavit. V některých hernách lze pro ně zařídit, že se jim zvednou bumpery, což jsou mantinely, které zabraňují kouli spadnout do žlabu.

Ještě k těm dohozům - často se vám při bowlingu stane, že vám před druhým hodem zůstanou stát kuželky dál od sebe. Tomu se říká parohy.

Kontaktujte nás

Grand Canyon - bowling

Hluboká 102

564 01 Žamberk

E: grand-canyon@seznam.cz

T: 465 613 612, 601 240 727.

Najdete nás